Yüzücülerimiz Türkiye Şampiyonası ‘ndan 5 Altın 3 Gümüş 1 Bronz Toplamda Dokuz Madalya Kazandı

Anasayfa » Haberler » Yüzücülerimiz Türkiye Şampiyonası ‘ndan 5 Altın 3 Gümüş 1 Bronz Toplamda Dokuz Madalya Kazandı
Yüzücülerimiz Türkiye Şampiyonası ‘ndan 5 Altın 3 Gümüş 1 Bronz Toplamda Dokuz Madalya Kazandı

09 Aralık 2019

Türkiye Yüzme Federasyonun Faaliyet takviminde yer alan 5-8 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri 1400 sporcu, 202 Kulübün katılımıyla gerçekleşti.
Türkiye Finallerine katılan İlimizi temsil eden Çanakkale Belediyespor Kulübü Yüzme Baş Antrenörümüz Nehir Çakır ve Antrenör Nursena Ortaç nezaretindeki 9 sporcumuzda hedeflerindeki madalyaları kazanmışlar bizleri çok mutlu etmişlerdir.
Bu sene rekor bir katılımla Ankara ilinin ev sahipliği ile kıyasıya mücadelelerin sahne aldığı müsabakada madalyalar ile dönen sporcularımızın isimleri, yüzdükleri mesafe,dereceleri ve geçtikleri barajlar şöyledir;

Eylül EKİNCİ ( Altın MADALYA )
50 m kurbağalama 00:38:70 (A3)
100 m kurbağalama 01:22:99(A3)
200 m kurbağalama03:06:24(A2)
200 m Karışık 02:44:37 (A2)

Deniz KAVDIR (Altın MADALYA)
50 m serbest 00:30:78 (A3)
100 m serbest 01.05.30 (A4)
200 m kelebek 02:39:63 (A4)
100 m kelebek 01:12:37 (A3)

Eylül Kayra ARKAN (Altın MADALYA)
400 m serbest 05:01:07(A4)
100 m kelebek 01:14:62 (A4)
100 m serbest 01:06:98(A4)
200 m karışık 02:44:17 (A4)

Ümit Ilgın AYDINÖZ (Altın MADALYA)
50 m kurbağlama00:40:85 (A3)
100 m kurbağalama01:27:00(A3)
200m kurbağalama03:12:82 (A2)
50 m serbest 00:33:51 (A2)

Ezgi CANDAN (Altın MADALYA)
50 m serbest 00:29:98 (A4)
100 m serbest 01:07:57 (A2)
50 m kelebek 00:34:26 (A1)
50 m sırtüstü 00:36:10 (A1)

Emiralp MALTEPE (Gümüş MADALYA)
50 m kurbağalama 00:40:32 (A1)
100 m kurbağalama 01:27:18 (A1)
200 m kurbağalama03:04:96(A2)
50 m serbest 00:32:84 (A1)

Bade UMUL (Gümüş MADALYA)
50 m sırtüstü 00:36:10 (A1)
100 m sırtüstü 01:20:33(A1)
200 m sırtüstü 02:47:11 (A2)
50 m serbest 00:33:27 (A1)

Hazal KORKMAZ (Gümüş Madalya)
50 m sırtüstü 00:37:97 (A2)
100 m sırtüstü 01:24:83 (A1)
200 m sırtüstü 02:58:83 (A1)
50 m serbest 00:33:24 (A2)

Kerem Kaan ÖZDEMİR (Bronz Madalya)
50 m sırtüstü 00:37:14 (A1)
100 m sırtüstü 01:21:06
50 m serbest 00:33:08

Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik eder , başarılarının devamını diliyoruz.

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ