Yüzme Yarışmasından Madalyalar İle Döndük

Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Yüzme Yarışmasından Madalyalar İle Döndük
Yüzme Yarışmasından Madalyalar İle Döndük

19 Şubat 2018

Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi kapsamında 1. Etap Grup Müsabakaları 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Muğla ilinde düzenlenmiştir.

Manisa,İzmir,Antalya,Denizli,Muğla, Aydın ve Çanakkale gibi bir çok ilden Kulüp ve Sporcuların katılımıyla düzenlenen müsabakaya Çanakkale’den Çanakkale Belediyespor Kulübü, Işık Spor Kulübü,İçdaş Spor Kulübü, Çanakkale Gençlik ve Spor Kulübü olmak üzere 4 kulüp iştirak etmiştir.

Çanakkale Belediyespor Kulübü Barajları geçerek aldığı Madalyalardan yanı sıra bir çok Şampiyonluk 1. lik ve 2. lik ile göz doldurmuş büyük bir başarı örneği göstermiştir.

Toplam 6 farklı grupta (Muğla, Afyon, Amasya, Yalova, İstanbul ve İskenderun) yapılan yarışlarda Türkiye 11 yaş bayanlarda tüm branş ve mesafelerde en yüksek A4 barajını sadece 11 sporcu geçmiş olup bu sporculardan birisi de Çanakkale Belediye Spor Yüzme Kulübü Sporcusu Deniz Kavdır’dır (50 m kelebek branşı).

Sporcuların yarıştığı bazı yarışlar ve dereceler şöyledir;

Elif Ada Çakıcı, Çanakkale Belediyespor Kulübü 200 m kurbağalama da 2.58.28 derecesi ile A/3 barajını geçmiş ve müsabakada 200 m kurbağalama 1. si olmuştur. 100 m kurbağalama da 1.23.04 derecesi ile A/3 barajını geçmiş ve 100 m kurbağalama 1. si olmuştur.
100 m Kelebek 1.16.29 derecesi ile A/2 barajını geçmiş ve 100 m Kelebek 2. si olmuştur.
3 A barajı geçerek Elif Ada Çakıcı hem madalyanın sahibi olmuş hem de finallere katılma hakkı kazanmıştır.

Deniz Kavdır, Çanakkale Belediyespor Kulübü. 50 m Kelebek de 33.95 derecesi ile en iyi baraj olan A/4 barajını geçmiş ve 50 m kelebek 1. si olmuştur.
100 m Kelebek 1.16.33 derecesi ile A/2 barajını geçmiş 100 m Kelebek 1. si olmuştur.
50 m serbest 31.75 derecesi ile A/3 barajını geçmiş 50 m serbest 2. si olmuştur.
3 A barajı geçerek Deniz Kavdır hem madalyanın sahibi olmuş hem de finallere katılmaya hak kazanmıştır.

Eylül Ekinci, Çanakkale Belediyespor Kulübü 100 m sırtüstü 1.21.10 derecesi ile A/2 barajını geçmiş 100 m sırtüstü 1.si olmuştur.
50 m sırtüstü 37.51 derecesi ile A/2 barajını geçmiş 50 m sırtüstü 2. Si olmuştur.
50 m serbest 33.69 derecesi ile A/2 barajını geçmiştir.
3 A barajı geçerek Eylül Ekinci hem madalyanın sahibi olmuş hem de finallere katılmaya hak kazanmıştır.

Ezgi Candan, Çanakkale Belediyespor Kulübü 50 m serbest 34.75 derecesi ile A/1 barajını geçmiştir.
100 m serbestte 1.18.93 derecesi ile B/2 barajını geçmiştir.
100 m sırtüstü de 1.31.01 derecesi ile B/2 barajını geçmiştir.
1 A ve 2 B barajı geçerek madalyanın sahibi olmuştur.

Emiralp Maltepe, Çanakkale Belediyespor Kulübü 100 m kurbağalama da 1.36.99 derecesi ile A/1 barajını geçmiştir.  50 m Kurbağalama da 45.64 derecesi ile B/2 barajını geçmiştir.
200 m kurbağalama da 3.28.97 derecesi ile B/2 barajını geçmiştir.
1 A ve 2 B barajı geçerek madalyanın sahibi olmuştur.

Efe Baykal, Çanakkale Belediyespor Kulübü 50 m serbest de 37.05 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
50 m sırtüstü de 41.55 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
100 m sırtüstü de 1.31.00 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
3 B barajı geçerek madalyanın sahibi olmuştur.

İlayda Tabak, Çanakkale Belediyespor Kulübü 50 m serbest de 37.01 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
50 sırtüstü de 42.85 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
100 m sırtüstü de 1.33.39 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
3 B barajı geçerek madalyanın sahibi olmuştur.

Kerem Kaan Özdemir, Çanakkale Belediyespor Kulübü 50 m sırtüstü de 45.08 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
100 m sırtüstü de 1.40.70 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
200 m sırtüstü de 3.21.13 derecesi ile B/1 barajını geçmiştir.
3 B barajı geçerek madalyanın sahibi olmuştur.

Çanakkale Belediyespor Ailesi olarak  Baş Antrenörümüz Nehir Çakır ‘ı ve tüm sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ