Yüzme ‘den Bir Büyük Başarı Daha Geldi

Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Yüzme ‘den Bir Büyük Başarı Daha Geldi
Yüzme ‘den Bir Büyük Başarı Daha Geldi

25 Şubat 2019

Yüzme İl Temsilciliği Faaliyet programında yer alan 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzunda 5 kulüp 127 sporcunun katılımı ile düzenlenen 11-12 yaş Vize ve Tecrübesizler Teşvik müsabakaları; Çanakkale Belediyespor Kulübü, İçdaş Spor Kulübü, Çanakkale GSK, Işık GSK ve Çanakkale Ay Yıldız Spor kulübü sporcularının kıyasıya mücadeleleri ile gerçekleştirilmiştir.

Kulübümüz Çanakkale Belediyespor müsabakaya 49 sporcu ile katılım sağlamıştır.

Toplam yarışmalarda tüm spor kulüpleri arasında
Çanakkale Belediyespor Kulübü
38 1.lik
18 2.lik
13 3.lük ile yüzme müsabakalarında en çok derece alan 1. Kulüp olmuştur.

Yapılan İl İçi Vize Müsabakasının sonucunda B1-B2-A1-A2-A3-A4 barajlarından en az 3 barajı geçmiş olan sporcular Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenleyeceği 11-12 Yaş Bölge Müsabakalarına gitmeye hak kazanırken Tecrübesizler Teşvik Müsabakasına katılan minik sporcularımızda tecrübe kazanırken bir çok başarılı dereceler elde etmişlerdir.

Gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda Çanakkale Belediyespor Kulübümüzden 9 başarılı sporcumuz belirlenen barajları geçerek 11-12 Yaş Bölge Müsabakalarında ilimizi temsilen gitmeye hak kazanmışlardır.

Bölge müsabakalarına gitmeye hak kazanan sporcularımızın isimleri ve geçmiş oldukları barajlar aşağıdaki gibidir;

Deniz KAVDIR
50 m Sırtüstü A2
50 m Serbest A3
100 m Serbest A3
50 m Kurbağalama A1
50 m Kelebek A2

Ezgi CANDAN
50 m Sırtüstü A2
100 m Serbest A2
50 m Kelebek A2
400 m Serbest A2
50 m Serbest A2
200 m Karışık A2

Eylül EKİNCİ
200 m Kurbağalama A2
50 m Kelebek A2
50 m Kurbağalama A2
100 m Kurbağalama A2

Eylül Kayra ARKAN
50 m Sırtüstü A1
100 m Serbest A3
50 m Kelebek A3
200 m Karışık A3
50 m Kurbağalama A2
50 m Serbest A2
100 m Kurbağalama A2

EmirAlp MALTEPE
200 m Kurbağalama A2
50 m Kurbağalama A2
400 m Serbest B2
100 m Serbest B2

Hazal KORKMAZ
50 m Sırtüstü A1
200 m Sırtüstü A1
100 m Sırtüstü A1
50 m Serbest A2
100 m Serbest B2
400 m Serbest B2
50 m Kurbağalama B1

Bade UMUL
50 m Sırtüstü A1
200 m Sırtüstü A1
50 m Kurbağalama A2
100 m Sırtüstü A1
50 m Serbest A1
100 m Kurbağalama B2
50 m Kelebek B2
100 m Serbest B2
200 m Kurbağalama B2

Ümit Ilgın AYDINÖZ
200 m Kurbağalama A2
50 m Kurbağalama A2
50 m Serbest A2
100 m Kurbağalama A2
100 m Serbest B1

Kerem Kaan ÖZDEMİR
50 m Sırtüstü A1
200 m Kurbağalama B1
100 m Serbest B2
50 m Serbest A1
200 m Sırtüstü B2
50 m Kurbağalama B2
100 m Sırtüstü B2

Müsabakaya katılan tüm sporcularımızın başarılarının devamı diler , antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ederiz.

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ