Satrançta Kadınlar İl Birinciliği Turnuvası Belediye Spor Merkezi’nde Gerçekleştirildi

Anasayfa » Haberler » Satrançta Kadınlar İl Birinciliği Turnuvası Belediye Spor Merkezi’nde Gerçekleştirildi
Satrançta Kadınlar İl Birinciliği Turnuvası Belediye Spor Merkezi’nde Gerçekleştirildi

13 Şubat 2017

Satranç Federasyonu takviminde yer alan ve Çanakkale’de her yıl düzenlenen Kadınlar İl Birinciliği turnuvası 10-12 Şubat tarihleri arasında Çanakkale Belediye Spor Merkezi’nde düzenlendi.

Her yaş grubuna açık olan turnuva 7 tur üzerinden İsviçre sistemiyle oynandı. Uzun süren, çekişmeli mücadelelerin yaşandığı turnuvada bazı maçlar sporcu yakınları için adeta bitmek bilmedi.

Çanakkale Belediyespor’dan bazı bayan sporcularımızın da yarıştığı turnuvada CM Takım oyuncularımızdan Bensu Kahrıman 8 yaş kategorisinde 1. olurken aynı zamanda turnuva 5.si oldu.

Yine CM Takım oyuncularımızdan Azra Arslanel 10 yaş kategorisi 2. ve turnuvanın da 6.sı oldu.

Bunun yanı sıra Belediyemiz Sosyal Yaşam Evleri’nde satranç başantrenörümüz Rıza Baysal’dan uzun zamandır dersler alan Barbaros Kadınları grubundan Muhlise Girgin 50 yaş üstü kategoride 1.lik madalyasını kazanırken,

Emine Ererdal yine aynı kategoride 2.lik madalyasını kazandı ve ‘satrancın yaşı yoktur’ diyerek herkese bir emsal teşkil ettiler.

Ayrıca CM Takım oyuncularımızdan Umut Deniz Olgunay’ın velisi Aysel Olgunay da turnuvaya katılarak tüm sporcu velilerine güzel bir örnek oldu.

Turnuvanın genel kategorisinde ise 1. Didem Nuray Yurdakul olurken,

2. Dilek Türünz ve 3.sırayı Nilsu Enç kazandılar.

Tüm sporcuları başarılarından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ