Satranç Sporcuları Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında Boy Gösterdi

Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Satranç Sporcuları Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında Boy Gösterdi
Satranç Sporcuları Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında Boy Gösterdi

30 Ocak 2017

Her yıl Antalya’da düzenlenen ve 7-12 ve 12-18 yaş arası satranç sporcularının kendi yaş grubunda milli takıma girme şansı olduğu  Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarında 11 sporcumuz başarıyla mücadele etti.

Kendi yaş grubunun en güçlü turnuvası olan turnuva 21 Ocak’ta başladı ve 27 Ocak sabahki maç ile sona erdi.

Belediyemizin desteğiyle giden ve kafile başkanlığını satranç Baş Antrenörümüz Rıza Baysal’ın yaptığı 23 kişilik kafilede sporcu velilerimiz de yer aldı.

Turnuva ile ilgili Belediyespor satranç Baş Antrenörümüz Rıza BAYSAL : Tüm sporcularım için iyi bir tecrübe oldu. 11 sporcu seçtim, başarıyla mücadele ettiler ve bu çocuklar bu yıl olmadıysa bile önümüzdeki 2 yılda kendi yaş grubunda milli takıma girebilecek sporcular ve buna göre seçildiler. Tabiki oradaki atmosferde oynamak farklı ve her sporcum için çok iyi bir tecrübe oldu ve orada satranç oynamak ile satranç sporcusu olmanın farkını daha iyi görmüş ve yaşamış oldular. Bu turnuva sayesinde hepsi seviye hatta seviyeler atladı bu da yerel turnuvalar da daha başarılı olmalarını ve gelecek seneye daha farklı bir motivasyonla hazırlanmalarını sağlayacaktır. Ayrıca bu tip turnuvalar çocukların sosyal anlamda birçok açıdan gelişmesini sağlıyor bu da satrancın farklı en güzel yönlerinden biri diye konuştu.

Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımızı kutlarız ve başarılarının devamını dileriz.

 

 

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ