English Chess Projesi Belediyespor’da Başlıyor

Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » English Chess Projesi Belediyespor’da Başlıyor
English Chess Projesi Belediyespor’da Başlıyor

24 Temmuz 2019

Kuruculuğunu satranç baş antrenörümüz Rıza Baysal’ın yaptığı çocuklara satranç üzerinden İngilizce öğretmeye yönelik olan ve iki dala da katkı yapan English Chess projesi Çanakkale Belediyespor’da başlıyor.

Kralların oyunu olarak adlandırılan, 1 milyona yaklaşan lisanslı sporcu sayısıyla diğer tüm spor branşlarının önüne geçen satranç sporu, çocukların beyin ve kişisel gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

Satranç aynı zamanda çocukların derslerde başarısına ciddi katkılar sağlamakta ve düzenli olarak bu oyunu oynayan çocukların neredeyse istisnasız başarılı oldukları somut bir şekilde gözlenmiştir.

Dünyanın dili olan İngilizce ise her alanda karşımıza çıkmakta ve eskiden eğitim şart denilen söz İngilizce şart olarak değişmiş durumdadır. Ağaç yaş iken eğilir sözünün doğruluğu özellikle küçük yaşta öğrenilen dilin çok daha çabuk ve kalıcı olduğunu ortaya koymaktadır.

English Chess projesi çocukları satranç üzerinden İngilizce öğretmeye yönelik bir programdır. Çocuk çok sevdiği bir şey üzerinde çok daha iyi odaklanırken, aynı zamanda duyarak ve konuşmaya teşvik edilerek İngilizce öğrenmektedir. Ülkemizdeki İngilizce eğitimine daha farklı bir açıdan yaklaşarak, hem İngilizceye hem de satranç seviyelerini yükseltmeye katkıda bulunmaktadır.

Detaylı bilgiye 0532 727 53 77’den ulaşabilirsiniz.

 

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ