Antrenör Rıza BAYSAL’dan Çocuk Kültür Evi’nde 14 Kişiye Karşı Simultane Gösterisi

Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Antrenör Rıza BAYSAL’dan Çocuk Kültür Evi’nde 14 Kişiye Karşı Simultane Gösterisi
Antrenör Rıza BAYSAL’dan Çocuk Kültür Evi’nde 14 Kişiye Karşı Simultane Gösterisi

05 Haziran 2017

Çanakkale Belediye Çocuk Kültür Evi faaliyetleri arasında yer alan satranç atölyeleri kapsamında 2 dönemdir teknik ve teorik satranç derslerini veren Belediyespor Satranç Başantrenörü Rıza Baysal bu yıl Turkcell Gelibolu Maratonu ve 19 Mayıs etkinliklerinin ardından 3.kez simultane gösterisi gerçekleştirdi.

Aralarında yetişkinlerin de bulunduğu ve geneli Çocuk Kültür Evi’ndeki çocuklardan oluşan gösteride Rıza Baysal 14 kişiyle aynı anda ve sırayla oynadı.

Hem oynayanlar için hem de izleyenler için oldukça keyifli geçen etkinlik çocuklar için oldukça güzel ve değişik bir tecrübe oldu.

Simultane öncesi çocuklara hitap eden antrenörümüz, bu etkinliği sıradışı bir etkinlik olduğu ve onları satrançta gelişime teşvik etmek amacıyla yaptıklarını belirtti.

Simultanede mücadele etme cesareti gösteren tüm çocuklarımızı tebrik ediyor satranç hayatlarının başarıya dönüşmesini diliyoruz.

 

HAFTANIN RÖPORTAJI

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ